....

ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΟΥ ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΥ 48-45 ΤΗΝ ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ

Πολύ καλή εμφάνιση για τις Κορασίδες του Εδεσσαίκού  το Σάββατο  στο ΔΑΚ Έδεσσας και σημαντική νίκη γοήτρου με 48-45 επί της ΑΓΕ Πιερίας στο ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΚΕΜ.
Τα κορίτσια του Γιάννη Μπιτέρνα μάλιστα θα μπορούσαν να επικρατήσουν με πιο μεγάλη διαφορά ειδικά στο 4ο δεκάλεπτο όταν και βρέθηκαν μπροστά με 40-34 ,χάρη στη εξαιρετική τους άμυνα αλλά για αρκετή ώρα  έμειναν χωρίς πόντο.
Η ομάδα του  Εδεσσαϊκού πάντως είχε μόνιμα το προβάδισμα μετά το 13΄(18-17) κλείνοντας το ημίχρονο με 28-25 ενώ στην 4η περίοδο προηγήθηκαν με 46-40 και 40-48 22΄΄΄πριν το τέλος έχοντας και κατοχή μπάλας
Στο 1 δευτερόλεπτο από την λήξη οι  φιλοξενούμενες,  κέρδισαν αντιαθλητικό αλλά δεν αξιοποίησαν τις βολές ούτε πρόλαβαν να εκδηλώσουν σουτ στην επαναφορά και έτσι έμεινε το 48-45.

ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ BC: (ΜΠΙΤΕΡΝΑΣ), ΠΑΧΟΥ Π.15., ΚΑΜΤΣΗ Μ. 2, ΑΓΓΕΛΟΥ Α. 8, ΜΑΥΡΙΔΟΥ Ε., ΚΟΥΡΣΑΡΑΚΟΥ Π. 2, ΜΠΑΡΟΥΤΣΗ Μ. 15, ΖΗΜΝΑ Ζ.,ΠΑΧΟΥ Ι. 4, ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ Ν. 2, ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ Μ.,