....

ΑΣΤΡΑΠΗ ΖΕΡΒΗΣ 6-1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (PHOTOS)

Πολύ κακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Μακεδονικός Έδεσσας στην Ζέρβη και φυσιολογικά ηττήθηκε με 6-1 από την τοπική Αστραπή.
Μόλις στο 3' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βαντά. Στο 10' ο Μπουρδάνης με απευθείας φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Από το σημείο εκείνο ο αγώνας εξελίχθηκε σε έναν επιθετικό μονόλογο της Ζέρβης. Στο 32' ο Παντ. Κιτσούκης έγραψε το 2-1 με κεφαλιά. Στο 40' ο Δάγγας με σουτ έκανε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι βυσσινί δέχθηκαν δύο γρήγορα γκολ στο 49' και το 55' από τους Τζήγκα και Δάγγα και ο Πλατσιώτας στο 61' διαμόρφωσε το τελικό 6-1 υπέρ της Ζέρβης. Στόχος τώρα για τους παίκτες του Μακεδονικού είναι να συνέλθουν από την βαριά ήττα και να συνεχίσουν στα επόμενα ματς με αγωνιστικότητα και πάθος.
Για τον Μακεδονικό Έδεσσας (Πατετσίνης): Γιόντης, Καλογιάννης, Πέτκος, Στόλης (75' Γιαγιόγλου), Μπογδάνης, Περδικόπουλος, Μητσόπουλος, Κοντάκος, Παπαδόπουλος, Ζάσκας (75' Ροδίντσης), Μπουρδάνης.

Μόλις στο 3' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Βαντά. Στο 10' ο Μπουρδάνης με απευθείας φάουλ ισοφάρισε σε 1-1. Από το σημείο εκείνο ο αγώνας εξελίχθηκε σε έναν επιθετικό μονόλογο της Ζέρβης. Στο 32' ο Παντ. Κιτσούκης έγραψε το 2-1 με κεφαλιά. Στο 40' ο Δάγγας με σουτ έκανε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι βυσσινί δέχθηκαν δύο γρήγορα γκολ στο 49' και το 55' από τους Τζήγκα και Δάγγα και ο Πλατσιώτας στο 61' διαμόρφωσε το τελικό 6-1 υπέρ της Ζέρβης. Στόχος τώρα για τους παίκτες του Μακεδονικού είναι να συνέλθουν από την βαριά ήττα και να συνεχίσουν στα επόμενα ματς με αγωνιστικότητα και πάθος.

ΑΣΤΡΑΠΗ ΖΕΡΒΗΣ 6-1 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ